spacer
«مؤسسة فرهنگي موعود عصر(عج)»، معجم مؤلّفين مهدوي را به‌زودي منتشر مي‌کند.
ادامه مطالب ...
 
advertisement.png, 0 kB
Advertisement
spacer
spacer

جستجوگر سايت

جستجوگر گوگل


جست‌وجو در سايت موعود

لینک اخبار

 
spacer

نفت وسوسه برانگیز عراق
مقالات - سياست
 نبايد فراموش كرد كه تنها كمتر از پنج درصد از ذخاير نفت جهان متعلّق به آمريكاست، در حالي كه هر روز بر ميزان احتياج آمريكا به نفت افزوده مي‌شود و بر وابستگي‌اش به نفت خاورميانه نيز بيشتر. حتّي ديك چني، معاون رئيس‌جمهور وقت آمريكا در گزارشي به جرج بوش هشدار داد: «آمريكا، هم‌اكنون 65 درصد، در سال 2020 هشتاد درصد و در سال 2030 نود و پنج درصد به نفت خاورميانه وابسته است».
ادامه مطالب ...
 
داستان انار
مقالات - تشرفات
 علّامه مجلسي(ره) در كتاب «بحارالانوار»، داستان محمّد بن عيسي را ذكر كرده‌اند. در دوران سيطرة آشكار انگليسي‌ها بر جزاير خليج فارس، به كمك آنها رژيمي بر بحرين تسلّط يافته و مستقر شده بود كه با مذهب اهل بيت(ع) ميانه خوبي نداشت. استعمار اروپا براي آنكه مردم مسلمان را راضي نگه دارد، يك مرد سنّي را حاكم آنجا قرار داده بود و چون بيشتر ساكنان بحرين را شيعيان و دوستداران خاندان وحي و رسالت تشكيل مي‌دادند، نظام حاكم با آنان سازگاري نداشت.
ادامه مطالب ...
 
بصره و رویداد های سال ظهور
مقالات - ظهور و نشانه‌ها
 اين‌گونه به نظر مي‌آيد كه شعيب بن صالح، پس از اينكه سفياني عراق را به اشغال در مي‌آورد، به ايران مي‌رود تا جهاد ضدّ سفياني را در آنجا ادامه دهد، زيرا در ايران شرايط و آزادي عمل بيشتري براي اين كار وجود دارد و در روايات آمده است كه شعيب از ري خروج مي‌كند. نويسندة محقّق، كوراني معتقد است كه شعيب بن صالح، فرماندة كلّ ارتش امام مي‌شود و خراساني براي آزادسازي شهرهايي كه سفياني اشغال كرده است حركت مي‌كند.
ادامه مطالب ...
 
عراق، هدف حملة مسيحيان صهيونيست
مقالات - مسيحيت صهيونيستي
 با نتيجة نهايي جنگ در عراق، هم‌‌اكنون بسياري از مسيحيان بنيادگرا ماجرايي را كه هم‌‌اكنون بر روي شن‌هاي باستاني عراق در حال وقوع است پيام‌‌آور تحقّق پيش‌گويي‌هاي كتاب مقدّس (انجيل) دربارة آخرالزّمان و بازگشت دوبارة عيسي مسيح، مي‌‌دانند. اين عقيده در كتاب‌ها، ادبيات، وب‌‌سايت‌ها و حتّي فيلم‌ها نيز ديده مي‌‌شود.
ادامه مطالب ...
 
سربازان آسمان در عراق
مقالات - مهدویت و فرقه ها
 پيروان يماني اوّلين گروهي نيستند كه چنين ادّعاهاي عجيب و غريبي مي‌كنند و پيش از آنها نيز فرقة «جند السّماء» (سربازان آسمان) به رهبري «ضياء الگرعاوي» همين ادّعا را داشتند كه در بهمن ماه سال گذشته و در جريان آيين‌هاي عاشورا، سركوب شدند.1 پيروان سربازان آسمان نيز مدّعي بودند، الگرعاوي كه از او به عنوان «قاضي آسمان» ياد مي‌كردند، همان مهدي موعود است!
ادامه مطالب ...
 
درآمدي بر آشنايي با طبّ آل الرّسول(ص)
مقالات - معارف اسلامی
 رسول خدا(ص) در روايت ديگري مي‌فرمايند: «قبل از هر خوراك و پس از آن نمك بخوريد». حضرت علي(ع) نيز مي‌فرمايند: «هركس غذاي خود را با نمك آغاز كند، هفتاد درد و دردهاي بسيار ديگري را كه كسي جز خداوند آنها را نمي‌داند از وي دور مي‌كند». اين دو حديث از مهم‌ترين احاديث پيرامون نمك است. امام باقر(ع) مي‌فرمايند: «اگر مردم مي‌دانستند كه در نمك چه خواصّي هست، خود را جز به آن مداوا نمي‌كردند».
ادامه مطالب ...
 
عراق، وهّابيّت و ايران
مقالات - فرقه‌هاي انحرافي و شبه‌عرفان‌هاي جديد
 در نهم ماه صفر در سال 1221 ـ شبانگاه ـ قبل از صبح، وهّابيان به نجف حمله كردند و اهالي نجف را غافل‌گير نمودند، حتّي برخي از آنان از ديوار سور نجف بالا آمدند و نزديك بود شهر نجف را متصرّف شوند و حرم شريف اميرالمؤمنين علي(ع) را تخريب نمايند كه از اميرالمؤمنين علي(ع) كراماتي آشكار و معجزاتي ظاهر گشت و بسياري از سپاهيان وهّابي كشته شدند و نااميد برگشتد.
ادامه مطالب ...
 
قطره‌اي از دريا
مقالات - امام علي (ع) واقعه غدير خم
  •  سخنراني آيت الله العظمي وحيد خراساني به مناسبت ايّام شهادت اميرمؤمنان، علي(ع)
    ابن شهاب مي‌گويد: وارد دمشق شدم، نزد عبدالملك رفتم كه بر او سلام كنم، گفت: يابن شهاب آيا مي‌داني در بيت المقدّس، صبح روز قتل علي(ع) چه اتفاقي افتاد؟ گفتم: آري، پس گفت: بيا؛ از پشت سر مردم، آمدم پشت قبّه، پس رو به من كرد و گفت: روز قتل علي چه شد؟ گفتم: هيچ سنگي از بيت‌المقدّس برداشته نشد، مگر آنكه زير آن سنگ، خون بود. 

ادامه مطالب ...
 
توسّل به امام زمان(ع)، كليد شب قدر
مقالات - امام مهدي (َعج
 حال، اگر كسي شب قدر را درك نكرد و جاماند، ديگر برايش زمينة آمرزش نيست مگر اينكه در «عرفات» باز دامن حضرت حجّت(ع) را بگيرد. بنابراين شب قدر شبي است كه انسان بايد گذشتة خويش را در آن شب ورق بزند و به عنوان يك مریضي كه دردهاي خود را شناخته است، اين دردها را به طبيب خودش ـ امام زمان(ع) ـ عرضه كند و با نظر ولایي حضرت، تمام گناهان سابقش را از دريچة وساطت حضرت، جهت استغفار نزد خداوند ببرد تا بخشيده شود.
ادامه مطالب ...
 
رابطه معنوي امام با پيروانش
مقالات - امام مهدي (َعج
 «اي رميله! هر مؤمني كه بيمار مي‌شود، ما به بيماري‌اش رنجور مي‌شويم و با غم و اندوه او، غمگين. دعايي نمي‌كند، مگر برايش آميني مي‌گوييم و هنگامي كه ساكت است، برايش دعا مي‌كنيم».
ادامه مطالب ...
 
<< شروع < قبلي 1 2 3 بعدي > پايان >>

نتايج 1 - 35 از 86
 

طرح روزآگهي ويژه

دسترسي رايگان به موعود

در صورتي كه به اينترنت دسترسي نداريد، مي‌توانيد در شهر و استان خود، به طور رايگان، از طريق شبكه اينترانت تبيان به پايگاه اطلاع رساني موعود، دسترسي داشته باشيد. شماره تلفن‌هاي شبكه اينترانت تبيان

spacer

spacer

Creative Commons License
(cc) 2009 Mouood Researching Institute. This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
هرگونه استفاده از محتويات اين پايگاه اطلاع رساني، در هر کجاي دنيا، تنها براساس مفاد توافقنامه Creative Commons 3.0، مجاز است.
(ح) 1386 تمامي حقوق اين پايگاه اطلاع رساني، متعلق به مؤسسه فرهنگي موعود است.